EKOCUDA - czy warto?

Tegoroczna, druga już, edycja targów kosmetyków naturalnych Ekocuda za nami. Dwa tygodnie temu wydarzenie w Poznaniu przyciągnęło tłumy zwolenników i wszystkich ciekawych naturalnej pielęgnacji. Frekwencja zdecydowanie potwierdziła, że styl życia eko zyskuje na popularności. Coraz szersze grono świadomie podchodzi do pielęgnacji. Chcemy naturalnie zadbać o siebie, a co za tym idzie o środowisko.

Możliwość rozmowy z producentami naturalnych dobroci, dostęp do premierowych produktów, warsztaty i wykłady - to wszystko wyróżnia Ekocuda na tle innych wydarzeń. W jednym miejscu mamy mnóstwo wystawców, których produkty w większości możemy oglądać tylko online. Dlatego jest to tak fajna okazja! ;)


Moje naturalne perełki (bądź te, które jednak się nie sprawdziły) możecie zobaczyć na IG @kosmetyczne_pudełko_blog. Tam dzieje się zdecydowanie więcej. Poczytacie o moich odczuciach, typie cery, znajdziecie wiele recenzji. Mam nadzieję, że zdjęcia też Wam się spodobają.

Wracając do samych targów, które wg mnie są niezwykłym miejscem z ideą, to miło wiedzieć że tak wiele osób chce żyć bardziej świadomie, dokonywać lepszych, zdrowszych wyborów. Chcemy wiedzieć m.in. jakie substancje lądują na naszej skórze i wiecie co? Nie tylko warto, ale trzeba to wiedzieć! Nie idźmy na łatwiznę! Przeglądajmy składy, wyszukujmy nazwy, interesujmy się co jest czym. Nie tylko w kategorii kosmetyków jest to ważne. Również co do żywności podchodzimy bardziej świadomie i rozważnie. W końcu jesteśmy tym, co jemy. Ekocuda to taka okazja, aby się zatrzymać i pomyśleć, czy aby to nie jest dobry moment na zmiany? Szeroka gama prezentowanych marek to niecodzienna okazja, aby dotknąć, powąchać coś nowego, interesującego i wybrać dla siebie. Dzięki wykładom i warsztatom odwiedzający mają szansę zdobyć konkretną wiedzę z pierwszej ręki, u źródła. 

Zachęcam do brania udziału w tego typu wydarzeniach. Wstęp na targi jest bezpłatny. Jedyne, co inwestujecie to czas, który musicie na nie poświęcić. Na koniec dodam, że wiosenna edycja Ekocuda (która odbyła się w Warszawie, Gdańsku i Poznaiu) zgromadziła łącznie ponad 41,5 tys. osób! Liczby mówią same za siebie. Czy warto? Odpowiedź należy tylko i wyłącznie do Was.

Fot. Joanna OleszekByłyście na targach? A może chcecie się wybrać na kolejne?


2 komentarze:

  1. Myślę, że warto choćby raz udać się na takie targi :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeszcze nigdy nie brałam udziału w targach :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każde odwiedziny i komentarz. Postaram się odwiedzić także Ciebie, miłego dnia! : )

bio Alga!

bio Alga to kolejna linia Ava Laboratorium, która podbija moją kosmetyczkę. Pisałam już tutaj o masce i serum do twarzy. Teraz dzielę się wr...