Dove Self-Esteem Project

Żyjemy w czasach dużej presji, szczególnie dziewczęta, młode kobiety. 81% z nich nie ma wysokiej samooceny. Ponad połowa dziewcząt na świecie przyznaje, że czuje presję we wszystkich dziedzinach życia, a niewiele mniej utożsamia to z koniecznością bycia piękną. Skąd bierze się ta presja? Zdaniem nastolatek - z najbliższego otoczenia oraz.... z mediów. Przyznają, że media i reklama wyznaczają nierealistyczne standardy piękna. Z badań przeprowadzonych w PL wynika, że dziewczęta nie czują się dobrze we własnym ciele... Cierpią na zaburzenia odżywiania, nie angażują się społecznie, nie są asertywne co wpłynie negatywnie na przyszłość, ponieważ nie będą potrafiły bronić swoich decyzji. Jeśli młody człowiek jest wycofany, traci na tym nasze społeczeństwo, nie wykorzystując swojego potencjału. Dlatego tak ważne jest podejmowanie działań w tej kwestii.
.
Czy słyszeliście o Programie Dove Self-esteem? Dotarł do 35 mln osób w 140 krajach i stał się największym tego typu projektem edukacyjnym. Od zeszłego roku realizowany jest także w Polsce i dotarł już do ponad 30 tys. nastolatków. Program jest realizowany w oparciu o warsztaty klasowe, materiały edukacyjne adresowane do nauczycieli oraz rodziców. Wg badań program poprawia samoocenę nastolatków, podnosi poczucie ich wartości, zmniejsza wycofanie społeczne.
.
Bardzo fajnie, że marka kosmetyczna działa w takim kierunku. To bardzo ważny, a mam wrażenie że pomijany problem. Jeśli jesteś rodzicem, wychowawcą lub masz w swoim otoczeniu młode osoby, które Twoim zdaniem potrzebują pomocy, na stronie Dove znajdziesz pomocne materiały.
.
Co sądzicie o takiej akcji? ☺️


1 komentarz:

  1. Bardzo przydatna akcja. Mam w domu nastolatkę i widzę jak czasami ma problemy sama ze sobą i nie potrafi sobie poradzić z niektórymi sprawami.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każde odwiedziny i komentarz. Postaram się odwiedzić także Ciebie, miłego dnia! : )

bio Alga!

bio Alga to kolejna linia Ava Laboratorium, która podbija moją kosmetyczkę. Pisałam już tutaj o masce i serum do twarzy. Teraz dzielę się wr...